Kiusamisest vaba lasteaed metoodika

Meie lasteaia Mesimummi rühm alustas "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodika rakendamist alates jaanuarikuust 2013.

Alates 2016. a. septembrikuust hakkab "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodikat rakendama Vikerkaare rühm.

Projekti eesmärgiks on, et laste vahel tekiks üksteist arvestav ja kaasav kultuur. Lasteaias loodud head suhted laste vahel peaksid kanduma koolikeskkonda. Lasteaiast kooli minnes peaks lastel olema pagas, mille abil saada hakkama erinevate sotsiaalsete suhetega koolis.

Projekt toetub järgmistele põhiväärtustele:

• sallivus
  • austus
  • hoolivus
  • julgus

Väikeste lastega ei saa otseselt väärtushinnangutest rääkida, seepärast on välja töötatud  sotsiaalsed käitumismudelid. Selleks, et lastele edasi anda sotsiaalseid käitumismudeleid, on välja töötatud kindel metoodika (kohver), mis sisaldab erinevaid vahendeid lastele ja õpetajatele: väikesed karud kõikidele lastele ja üks suur karu õpetajale, teemakaardid, õpetaja käsiraamat, massaažiraamat, plakat, kleepsud ning nõuande voldik lapsevanematele, kus kirjas 5 olulist nõuannet vanemale:

• Julgustage oma lapsi korraldama mängukohtumisi rühma erinevate lastega!
  • Ärge rääkige negatiivselt lasteaias teistest lastest (või nende vanematest)!
  • Viige sisse seltskondlik sünnipäeva tähistamine!
  • Julgustage oma last kaitsma sõpru, kes pole võimelised ise end kaitsma!
  • Olge avatud ja positiivne, kui teised vanemad räägivad oma laste probleemidest.

Kiusamisest vaba lasteaed

Kiusamisest vabaks! koostöökokkulepe