Lasteaiast

• Lasteaed Päikene pakub koolieast noorematele lastele hoidu ja alushariduse omandamise võimalust.
  • Õppe- ja kasvatustegevus toimub meil eesti keeles.
  • Lasteaed asub Pelgulinnas Stroomi metsa ja ranna vahetus läheduses. Meil on looduslikult kaunis ja suur õueala, kus igale rühmale on eraldi mänguplats ning ühistegevusteks ja mängudeks liikluskasvatuse õppeväljak, staadion, kelgumägi, kaks kaasaegset ronimiskompleksi ja õuesõppeväljak.
  • Lasteaeda Päikene (Sõle 39) saab tulla bussidega nr. 33, 26, 32, 40, 48 ning 72 (Nisu peatus).
  • Lasteaia asukoht kaardil.
  • Meie lasteaia hoone on kollast värvi, kahekorruseline ning kahe korpusega, mida ühendab galerii. Lasteaia hoone energiamärgis.
  • Lasteaed on munitsipaalasutus, kus on 12 rühma. Lasteaia rühmad on komplekteeritud 2-7-aastastest lastest. Sõimerühma nimekirjas on keskmiselt 14 - 16 last ning aiarühmas 20 - 24 last.
  • Lasteaed on avatud kella 7.00 - 19.00
  • Alates 1. jaanuarist 2020 on vanema osamäära suuruseks ühe lapse kohta kuus 71,25 eurot.
  • Alates 1. augustist 2021 on toidupäeva maksumus ühele lapsele sõimerühmas (1,5-3a): 1.98 €. Lapsevanema maksumus 1.96 € (0.02 senti toitlustusteenust tasub lasteaed). Toidupäeva maksumus ühele lapsele aiarühmas (3-7a): 2.23 €. Lapsevanema maksumus 2.21 € (0.02 senti toitlustusteenust tasub lasteaed).
  • Igal rühmal on mängu- ja tualettruum ning esik. Kuuel rühmal on lisaks veel eraldi magamistuba, mida kasutatakse ka mängimiseks. Õpetajad ja õpetaja abi on lastega koos sõimeeast kuni kooliminekuni. Muusika- ja liikumistegevused toimuvad lasteaia saalis. Rühmade mänguruumid on jaotatud erinevateks tegevuskeskusteks: lugemispesad, kunstinurgad, teatrinurgad, ehitus- ja lauamängukeskused, rollimängukeskused, loodusnurgad jpt.
Viimati uuendatud: 30.12.2021 13:25