Moodsa õppimise festival iduEDU 2020

12.10.2020

20. oktoobril 2020 toimub taas moodsa õppimise festival iduEDU. Terve festivalipäeva jooksul saab ammutada põnevaid ideid haridusuuendustest, uutmoodi õppimisest ja digiajastu võimalustest õppe toetamisel. Tänavu „Eestimaa õpib ja tänab“ konkursil aasta haridusteo nominendiks valitud iduEDU festival toimub seekord veebi vahendusel, mis võimaldab osalejatel nii Eestist kui ka välismaalt mugavalt ja järjestikku osa saada ettekannetest, töötubadest, 3-minuti videotest ja ekspertide debattidest.

Peaettekandega esinevad festivalil Tallinna Ülikooli haridusjuhtimise professor Eve Eisenschmidt ja Helsingi Ülikooli teadur Raisa Ahtiainen ning debatte juhib Henrik Roonemaa. Toimub üle 50 virtuaalse töötoa nii eesti kui ka vene keeles, nii lasteaia-, kooli-, täiskasvanu- kui ka huvihariduse teemal. Päeva ilmestab vinge üllatusesineja.

Uue aja tingimustes toimub festival virtuaalselt. iduEDU on suunatud eelkõige haridusasutuse juhtidele, õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele, samuti kõigile teistele haridushuvilistele. Festivalil löövad kaasa Tallinna Ülikool, eKool, Haridus- ja Noorteamet (HARNO), Startup Estonia, koolid, lasteaiad, muuseumid, huvikoolid ja Tallinna Haridusameti 2020. aasta haridusuuenduskonkursi parimad sh LASTEAED PÄIKENE.

Festivali peaettekande teemaks on distantsõppe kogemused ja õppetunnid Tallinna linna ja Soome koolides. Korraldatakse ka kaks kaasahaaravat teemadebatti. Oleviku debatis arutlevad eksperdid, mis juhtus õppimise ja õpetamisega 2020. aasta kevadel, tuleviku debati tulipunktis on, kuidas muutunud olukorras tagada tõhus õppimine. Töötubades jagavad oma kogemusi põnevate õpiviiside leidmisel Tallinna koolid ja lasteaiad.

Festivali kava on leitav iduEDU veebilehel ja Facebookis ning on avatud ka registreerimisvorm.

Festival on kõigile osalejatele tasuta.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti ja Startup Estonia.

Viimati uuendatud: 07.05.2020 10:20